marsuista tietoa suomeksi suomalaisille

Nuori urosmarsu etsii rakastavaa kotia

Nadja Kiiskinen

Email

Rakastavaa kotia, ihmispalvelijaa ja marsuseuraa etsii 19.11.2025 syntynyt suloinen Franz Ferdinand. Seurakseen Franz tarvitsee noin luovutusikäisen urospoikasen, sillä se on jo teini-iässä ja varsin dominoiva luonne eikä siksi sovi enää aikuisen uroksen kaveriksi.

Franz on risteytysmarsu, väriltään nonself lilac/lemon ja luonteeltaan hieman ujo, mutta helposti käsiteltävä.

Franz luovutetaan Suomen marsuharrastajien rekisteriin rekisteröitynä. Uudessa kodissa on oltava marsuille runsaasti tilaa juosta ja poppailla, terveellinen ruokavalio ja valmius viedä marsu tarvittaessa eläinlääkäriin.

Mukaan saat pussin tuttua pellettiä, sukutaulun sekä kasvattajan elinikäisen tuen. Vastaan mielelläni uusien marsuharrastajien kysymyksiin ja autan tarvittaessa marsun koko eliniän ajan.

Yhteydenotot mieluiten puhelimitse, esim. WhatsApp-viestillä, numerosta 045 350 8867

Franz2.jpg